Čo sa mi vybaví v mysli, ak si spomeniem na Vianoce ?

Stretnutie svojpomocnej skupiny 21.12.2021.

Otázka : Čo sa mi vybaví v mysli, ak si spomeniem na Vianoce ?

A/ Spomínam na Vianoce z detstva. Tuhé zimy, rodičia, koledy, krása..

Teraz s rodinou. Vnuk zoberie husle, manžel gitaru a zaspievame si koledy. Veľmi sa mi to páči.

Vianoce nie sú o otvorení našich darčekov, ale o otvorení našich sŕdc.

B/ Vianoce sa mi páčia od detstva. Keďže som veriaci, postupne som si uvedomil že sviatky nie sú len darčeky, ale aj narodenie Ježiša.

Darčeky ale majú samozrejme svoje čaro, podarovať niekomu niečo je krásne. Včera sme boli v Tatrách, vyšli sme zo Smokovca na Hrebienok pešo. Boli sme pozrieť umelecké diela z ľadu.

C/ Chodím do kostola. Sú omše aj pre neočkovaných. Minule som tam videla jedného človeka bez rúk. Na ďalší deň som pre neho niečo zobrala, ale nebol tam. Dúfam že príde.

D/ Nemám možnosť pre pandémiu, stretnúť sa zo svojimi blízkymi. Je to pre mňa ťažké. Dúfam že po sviatkoch to bude možné. Snažím sa prijať všetko čo takto na mňa príde, nie je to jednoduché… Prosím Boha, aby vošiel do môjho srdca.

E/ Som rád že sa môžeme takto stretnúť, cez zoom. Už tým si urobíme lepšie Vianoce. Chcel by som poďakovať zdravotníkom a každému človeku na správnom mieste.

Chodí Dobrá novina, tak sa na ňu teším..

F/Aký je rozdiel medzi minulosťou a súčasnosťou ? V minulosti som darčeky dostával, teraz ich dávam. Som rád že si ich môj malý syn váži.

Vianoce trávime v mojom rodisku na dedine, s mamou. Cením si to.

G/ Som rada že som takto s vami. Keby som bola v práci, ako obyčajne, nešlo by to.

Keď som trávila Vianoce v mojom rodisku, na dedine, bolo to hlavne o súdržnosti. Napríklad sme jedli z jednej misky. Bola som tiež betlehemec, chodili sme po domoch, zvestovali narodenie Ježiška. Spomínam a to rada.

Pre mňa sú Vianoce, keď sme rodina spolu. Príde aj manželova mama. V dnešnej dobe je to vzácne. Pri večeri máme jeden tanier, kde je fotka môjho nebohého svokra. Takto spomíname.

H/ Spomínam na Vianoce, kde sme boli všetci súrodenci, tiež mama ktorá už chýba. Sestry majú svoje rodiny, ale chodia k nám hneď na druhý deň. Jedna sestra býva blízko, môže prísť kedykoľvek, to je super.

I/ Mám nedávnu spomienku, robil som čerta pri Mikulášovi. Je to pre mňa veľký zážitok.

Tu som doniesol ukázať sveter, ktorý som dostal pred rokmi. Je stále nabitý elektrinou. Veru, nemám ho rád.

Toho roku som ale dostal nový mobil, veľmi sa z neho teším, starý už nefungoval. Tiež som veľmi rád že pricestuje brat, ktorý žije v zahraničí. Máme spolu mimoriadne dobrý vzťah.

J/ Najviac mi ostali v pamäti Vianoce, keď sme boli s rodičmi v Rakúsku. Po revolúcii otvorili hranice a tak sa tam ľudia hrnuli. Dostal som prvý počítač. Bol som šťastný. Ta cesta bola nezabudnuteľná. Spali sme v aute. Bolo to naozaj spoločné dobrodružstvo.

Dnes sa napríklad teším, že som zabezpečil synovcovi darček.

K/ Vianoce pre mňa majú 2 póly. Predsviatočné prípravy a samotné sviatky. Voľakedy som nákup darčekov odkladal na poslednú chvíľu, to ma dokázalo riadne vynervovať. Keď ale stojíme stále pred tým istým problémom, postupne ho vyriešime. Tak aj ja, kupujem darčeky skôr. Teraz mám ale pochybnosti o ich kúpe. Dnes totiž každý všetko má a z darčeka sme schopní radovať sa tak desať minút. Keby som mal rodinu, určite by na Vianoce nijaké neboli. Tak by pred našimi očami bolo to podstatné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.