Čo sa mi páči na ľuďoch.

Združenie pre Integráciu , obnovu a rozvoj duševného zdravia Pohľad Košice.

Stretnutie svojpomocnej skupiny na Alejovej 5 19.10.2021

Otázka: čo sa mi páči na ľuďoch?

A: Mala som prísnu mamu. Mama však vedela ponúknuť stále niečo, bola pohostinná. Mala som učiteľku ruštiny kt. bola pekná a vedela naučiť. Z ruštiny som mala jednotku. Keď máte správneho prísneho učiteľa, naučíte sa to dobre. Keď som robila šišky, vždy som ponúkla susedov. Suseda vždy vrátila prázdny tanier zo slušnosti.

B:Páči sa mi keď sa ľudia usmievajú, preferujem úctu k starším, púšťam starších ľudí sadnúť si  v autobuse s dobrým pocitom.

C:Mne sa páči keď môj priateľ vie ma dostať do úzkych, s chladnou tvárou Angličana, vie ma proste nachytať. Veľa ľudí nie je psychicky chorých, ale sú len nešťastní.

D:Rozmýšľala som, že medzi ľuďmi je dôležitá  komunikácia. Mám rada ľudí, ktorí vyslovia kritiku tak, aby sa človek neurazil. Je to samozrejmé. Je veľmi dôležité odpúšťanie medzi ľuďmi, lebo nevieme, čo ich viedlo k ich chybám. Netreba hneď posudzovať človeka. Niekedy je vzhľad tiež dôležitý, ale charakter je dôležitejší. Mám rada ľudí ktorí nevnucujú svoj názor iným.

E:Veľmi sa mi páčilo dnes, keď ma majiteľ oslovil, aký ľudský bol. Bol veľmi láskavý, až som mala dobrý pocit na srdci.

F:Mám rád ľudí, kt. sú kamarátski, vedia sa vžiť do druhého človeka, pomôcť druhému človeku. Vedia poskytnúť návrh, aby sa ten druhý na ňom zamyslel.

G:Prišiel som na zaujímavú myšlienku .Aký by som mal byť ja, aby som sa páčil ľuďom. Páči sa mi keď chce niekto niečo dať. Chcem aj ja niečo dať, nevychádza mi to. Mám rad ľudí kt. sú ozajstní, úprimný. Páči sa mi keď členka napečie. Mám rád ľudí kt. mi ukážu cestu.

H:Mne sa páčia dobrosrdeční ľudia. Dobrovoľníci, kt. obetujú svoj čas pre iných, vážim si ich. Chcel by som byť tiež takým človekom. Na ženách sa mi páčia dlhé vlasy a piercing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.