Moje pocity a myšlienky pri relaxe v prírode 4.8.2023

A: 1) Spočiatku, do svojej tridsiatky som do prírody nechodil.

2) Zlom nastal po ochorení. Zistil som že v samote, v lese, prichádza uvoľnenie, úľava.

3) Od vtedy som chodil 23 rokov pravidelne, každý týždeň, na jeden deň do lesa. Najprv rýchlou chôdzou, kondične. Dosahoval som vytýčený cieľ. Vždy okolo 25 až 30 km.

4) Neskôr som spomalil. Žiadalo sa mi chodiť tak, aby som sa vnímal. Neutekal z prítomnosti do mysle, ale zostal v srdci.

5) Cez koronu sa mi nežiadalo chodiť von, iba málokedy. Nijaké dlhé túry. Iba som vyšiel na najbližší kopec a tam pobudol aj hodiny. 6) Teraz sa akosi nemôžem prinútiť ísť do lesa. Trvá mi to aj tri týždne, kým sa vyberiem. Ale potom to stojí za to. Už mi nie je potrebné ani nikam ďaleko chodiť. Stačí blízko a tam byť v prítomnosti, užiť si lesnú vibráciu. Vtedy zažívam také uvoľnenie a nadhľad ktoré mi vydrží aj týždeň. Medzi ľuďmi také niečo nedokážem. V lese sa nadýchnem a medzi ľuďmi vydýchnem.

V posledných mesiacoch som do lesa nechodil. Skúsil som relaxovať doma. Doprial som si spánok 12 hodín. Zistil som že táto rovnováha, polovica dňa aktivita a polovicu pasivita, je na osoh. Les a samota v ňom to ale nenahradí.

B: Naposledy som bol v lese včera. Chcel som po napätí vydať energiu. Ležal som na machu. Pozoroval som okolie. Po polhodine som odišiel. 1-2krát do týždňa chodím do lesa. Vnímam to ako prírodnú medicínu. Chorobu vnímam ako výzvu.

C: V štóse je dobre, je tam čerstvý vzduch, bol som tam už ako dieťa,majú tam pekne stromy, sekvoje. V Štóse sme boli aj s Radosťou. Čerstvý vzduch mi robí dobre. Úzkosť sa znižuje. Dobre sa cítim aj na chalupe.

D: Ja som chodil do Tatier na vysokohorské túry, vylepšovalo mi to náladu. Dobrú náladu mám aj na záhrade. Sú tam aj zvieratka. Obdivoval som lesníkov. Les je ako chrám. Bez lesov by to nešlo, lebo vyrábajú kyslík. Odlesňovanie je veľký problém. Medvede sa rozmnožili na Slovensku. Botanická záhrada je pekná. Príroda človeku dáva veľa. Chcel by som s bratom chodiť do lesa. S Radosťou sme chodili do štósu, kde sa liečia pľúcne choroby. Máme v záhrade rakytnik.

E: Ja mám neutrálny vzťah k prírode. Ale mám rád našu záhradu. S prírody mám najradšej jaskyne. Nemám rád byť sám.

F: V prírode je pekne, mám rád prírodu. Problémom je chodiť do prírody sám. Teraz mám aj slabú kondičku. Naučil som sa sebaovládaniu v poslednej dobe.

G: Mám rád keď som v spoločnosti, aj v prírode. Zlé veci neriešim len dobré. Ja rád relaxujem v lese. Cítim sa tam najlepšie. Mám rád ticho v lese. Mám rád aj lesné zvieratá: jeleňa, srnku. Milujem relax večer pri mätovom čaji. Mám rád aj relaxačnú hudbu.

H: Zistilo sa, že pobyt v prírode nás uvoľňuje a sme vďaka nemu zdravší a šťastnejší. V prírode sa upokojíme, povzbudíme svoj krvný obeh a vyčistíme si hlavu. Pravidelný pobyt v prírode ma pozitívny efekt na osobný pocit zdravia a psychickej pohody.
Určite viete, že som bola na dovolenke. V Medžugori si oddýchla duša, v Chorvátsku telo a v prírode oddychuje moja myseľ. Preto som sa aj tento týždeň vybrala do Zádielu a prešla som celý okruh Zádielskej tiesňavy. Niečo úžasné. Úchvatná krása. Ten pocit, ktorý zažijete na vrchole alebo keď prekonáte samých seba…vo vás zostáva veľmi dlho…niečo neopísateľné. Príroda má svoje čaro a robí v nás zázraky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.